POMAGAMY UCZYĆ SIĘ, UCZYMY POMAGAĆ

JUŻ 85 LAT

Rok szkolny 2019/2020

Muru malowanie

3 lipca na zaproszenie Fundacji Dom Kultury uczestniczyłyśmy we wspólnym malowaniu murala na Klubie OFFSIDE przy ul. Brzeskiej. Temat - Warszawiacy o sobie. Kim są współcześni warszawiacy, jak widzą swoje miasto, co jest dla nich ważne. Nawet gwałtowny deszcz nie przeszkodził w malowaniu. A oto efekt "naszego" fragmentu murala...

Płonie ognisko...

Ciepło, ciepło, coraz cieplej… a my spędzamy miłe wieczory przy ognisku, kiełbaskach i fajnych rozmowach. 

Synowie Pułku na "Strażackiej"

"We wrześniu 1968 r. Minister Obrony Narodowej ustanowił odznakę „Syn Pułku”. Odznaka była nadawana tym osobom, które jako dzieci-żołnierze w latach II wojny światowej, nie mając ukończonych 17 lat życia brały udział w walkach z hitlerowskim okupantem w jednostkach ludowego Wojska Polskiego, polskich formacjach wojskowych na zachodzie i w oddziałach partyzanckich."

"Strażacka" ma wyjątkową okazję i wielki zaszczyt gościć co roku, od 47 lat, tych których Synami Pułku nazwano... Tym razem odwiedzili nas p. Elżbieta Sadzyńska, p. Wanda Domini oraz płk Edward Kublik, który opowiadał dziewczętom swoich przeżyciach. Dziękujemy!

Szanuję! nie hejtuję

W ramach tegorocznej Kampanii 19 Dni Przeciwko Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci nasze wychowanki opracowały Poradnik "Szanuję! nie hejtuję", dotyczący mowy nienawiści w sieci. Hejt staje się coraz popularniejszy, a jego celem może stać się każdy i każda z nas. Nasze dziewczęta postanowiły stworzyć broń przeciwko hejtowi - każdy znajdzie tam użyteczne informacje, co robić w razie bycia hejtowanym, gdzie szukać pomocy, wsparcia, co zrobić, by zatrzymać hejtera. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z dziełem naszych wychowanek.

Siatkarski Turniej 
o Wór św. Mikołaja

Tradycyjnie już, w przedświątecznym czasie, odwiedził nas św. Mikołaj i w sali gimnastycznej zostawił wór pełen smakołyków. Adresata prezentu wyłoniliśmy w trakcie konkursu piłki siatkowej. Tym razem, po zaciętych meczach, smakołyki trafiły do grupy II. Gratulujemy!!!

PS Choinka na Strażackiej już świeci.

My w Radiu dla Ciebie

Natalia, Julia, Weronika i Klaudia wzięły udział w audycji w Radiu dla Ciebie wraz ze znanymi autorami książek dla dzieci – Małgorzatą Berwid i Andrzejem Maleszką. Jak same przyznały, było to niezwykłe doświadczenie. 

III Rembertowskie Dyktando


Bekas kszyk, pójdźka, gżegżółka i żabiściek, jak bum - cyk - cyk, sprawiały niemałe problemy uczestnikom III Rembertowskiego Dyktanda. My też zmierzyliśmy się z zawiłościami polskiej ortografii zestawionymi w zgrabny, choć językołomny wiersz autorstwa doc. dr Grażyny Majkowskiej i prof. Jerzego Bralczyka.

Bukiet dla Polski

11 listopada nasze wolontariuszki w Sejmie Rzeczypospolitej wraz z gośćmi zwiedzającymi gmach parlamentu rysowały bukiet dla Polski. 

Money, money, money...


W ostatnim czasie zwiedzaliśmy Centrum Pieniądza NBP -  najnowocześniejsze w Europie Środkowej centrum ekspozycyjno-edukacyjne opowiadające o bankowości.

Na miejscu poznaliśmy istotę tego, czym jest pieniądz, jaką przebył drogę i w jaki sposób pomaga nam w codziennym życiu.

Narodowe Czytanie polskich nowel

7. września w Ogrodzie Saskim odbył się finał ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, którą swoim patronatem objęła Para Prezydencka. Wychowanki "Strażackiej" wzięły udział w wydarzeniu i miały okazję wysłuchać "Katarynki" Bolesława Prusa czytanej przez Parę Prezydencką i aktorów scen polskich.

No i zaczęło się... 

Do naszych Wychowanek: pamiętajcie, że za kilka miesięcy będziecie z siebie dumne dlatego, że dzisiaj się nie poddajecie! Trzymając za Was kciuki, życzymy powodzenia.

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Nr 2 w Warszawie

POMAGAMY UCZYĆ SIĘ, UCZYMY POMAGAĆ